İletişim     Randevu Talebi     Liv Hospital ⇒


  Tel ☏ : 444 4 548 / 0850 222 2 548

Kadın Hastalıkları

Tek Delikten ve İzsiz Jinekolojik Ameliyatlar

ek6a1036-copyTek delikten veya porttan robotik cerrahi, jinekolojide ameliyatın sadece göbek deliği kullanılarak yapılmasını neredeyse izsiz bir şekilde sağlar. Göbek deliğinden karına girildiği için kullanılan port yeri göbek içinde kalır; böylece karında ayrıca bir kesi yeri olmaz. Bu sebeple mükemmel bir kozmetik sonuç elde edilir.
Bu ameliyatta göbek deliği içine tek port denilen bir aparat yerleştirilir. Bu portun özelliği içinden bir kamera ve iki ayrı enstrüman geçmesine izin veren bir sistem olmasıdır. Kullanılan tüm kollar robota bağlanır ve hepsi cerrah tarafından kontrol edilerek ameliyat başarı ile gerçekleştirilir.
Tek port robotik cerrahi karnın herhangi bir yeri kullanılarak yapılabilmekle beraber göbekten yapıldığında kozmetik olarak en iyi sonuç elde edilir. Bu nedenle myomlar gibi iyi huylu rahmin alınmasını gerektirebilecek hastalıklarda, yumurtalık ve tüp problemlerinde, erken evre bazı jinekolojik kanserlerde kullanılabilir.

Jinekolojik onkoloji, yüksek riskli gebelik ve tüp bebek tedavileriyle yaşama yeni mucizeler katan Liv Hospital, ergenlik döneminden itibaren kadın sağlığını tüm süreçleriyle ele alıyor. Liv Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü, Jinekolojik Onkoloji, Ergen Sağlığı, Menopoz, Riskli Gebelik ve Tüp Bebek gibi branşlarda uzmanlaşmış hekimleri bir araya getiriyor ve kişiye özel tedaviler sunuyor.

Liv Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın sağlığına ilişkin tüm hastalıklar, gebelik öncesi ve sonrası, menopoz döneminde yaşanan değişimler ve her kadının korkulu rüyası olan jinekolojik kanser vakalarında tedavide en yüksek başarı oranını hedefliyor.

Liv Hospital’da kadın hastalıkları tedavisinde günümüzün son teknolojisi olan robotik ve laparoskopik cerrahiler kullanılmaktadır. 2014 yılında Liv Hospital’da özellikle rahim ve over kanserlerinin tedavisinde öncelikle robotik cerrahi gerçekleştirildi ve bu cerrahi yöntemle tedavi süresi yüzde 50 kısaldı.Liv Hospital’da kadınlarda sık rastlanan rahim ve yumurtalık kanseri tedavisinde gerçekleşen cerrahilerde ameliyat komplikasyon, enfeksiyon ve yeniden ameliyat oranı %0 olarak gerçekleşti.